Naše klece byly oceněny
v létech 1993 - 2014
v USA titulem

 
NEJLEPŠÍ KLEC ROKU
 
Klece voliery arrow Nekupujte čínské klece
Tisk

Rozhodli jste se koupit papouška anebo ho již doma máte.

Potom je tato důležitá informace právě pro Vás.

 

     Z důvodů nedostatečné legislativy se k nám dovážejí z Asie (především Číny a Pakistánu) zdravotně závadné klece pro papoušky. Nenechte se oklamat prodejci, kteří deklarují původ klecí jako německé (Montana Cages) nebo belgické, v těchto zemích se klece sériově nevyrábějí a jejich původ je v Číně a Pakistánu. Sériově se klece pro papoušky vyrábějí v Evropě pouze u nás v ČR (Kings Cages) a v omezeném množství v Itálii (pouze některé modely).

     V barvě klecí čínských výrobců, kterou papoušci velmi rádi okusují a olizují je vysoké procento těžkých kovů, především olovo, kadmium a zinek, které jsou pro papouška toxické a život ohrožující. Máme k dispozici mnoho atestů, které byly provedeny na pracovišti Üstavu fyzikálního inženýrství VUT v Brně a které dokazují tuto drastickou skutečnost. Jaké dopady na zdraví Vašeho papouška může mít pravidelné požívání olova, kadmia a zinku se zeptejte svého veterináře. U lidí se olovo ukládá především v kostech játrech a ledvinách a důsledkem chronického zatížení olovem jsou nervové poruchy, poruchy trávení, hubnutí atd.

     Proč se s tím nic nedělá? Je to stejné jako u zákonů pro lidi – v 40. a 50. létech se samozřejmě vědělo o zdravotní závadnosti těžkých kovů, ale než se limity prosadily do zákonů, trvalo to ještě několik let. Dnes máme pro lidi (ve vyspělých zemích) již zákonem garantované maximální množství těžkých kovů ve výrobcích, ale pro papoušky takový zákon ještě není.

 

Co s tím můžeme dělat? Pokud klec již máte, můžete si nechat udělat test na obsah těžkých kovů (dáme Vám kontakt na laboratoř, nebo vše za Vás vyřídíme – stačí zaslat malý kousek nalakované části klece např. háček, zarážku na rošt atd). Cena za test je 500 Kč – pokud jste našim zákazníkem, zaplatíme test za Vás.

     Pokud klec nemáte, doporučujeme koupit klec s garancí zdravotní nezávadnosti – v naší firmě ji koupíte s českým atestem, vystaveným přímo naší firmě. Čínské klece nedoporučujeme, zde máte téměř 100% jistotu, že klec bude silně kontaminována těžkými kovy i když Vám budou předkládány nejrůznější atesty.

     Další možností je koupit klec z nerezového materiálu, zde je však opět potřeba odlišit skutečný nerezový materiál od rádoby nerezového materiálu, který Vám po určité době zkoroduje a rez je pro papouška opět toxická. Jednoduchá laická zkouška je použít magnet – pravý nerezový materiál magnet téměř nepřitahuje.

     Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat. Jsme Vám kdykoliv k dispozici na tel. čísle 511 110 365.

 
NOVINKA V SORTIMENTU
pluck_no_more.jpg
Akce Slevy
M902 stojan z kávovníku - stolní
M902 stojan z kávovníku - stolní
1 990 Kč (s DPH)
DPH: 21%


Kaytee natural 0,5 kg rozvažované AKCE
Kaytee natural 0,5 kg rozvažované  AKCE
100 Kč (s DPH)
DPH: 11%


Klec 508 LX SS - NEREZ drátěný vrch AKCE
Klec 508 LX SS - NEREZ drátěný vrch AKCE
49 990 Kč (s DPH)
DPH: 21%


P1004 kebab s překvapením
P1004 kebab s překvapením
185 Kč (s DPH)
DPH: 21%


K1681 - závěs z kávovníku s hračkami M-L
K1681 - závěs z kávovníku s hračkami M-L
440 Kč (s DPH)
DPH: 21%


AKCE - M878 stojan z kávovníku - stolní
AKCE - M878 stojan z kávovníku - stolní
1 900 Kč (s DPH)
DPH: 21%


© 2024 Klece pro papoušky Kings Cages
KLECE KINGS CAGES made in CZ
Klece pro papoušky TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN
EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVEM PRUMYSLU CR