Naše klece byly oceněny
v létech 1993 - 2014
v USA titulem

 
NEJLEPŠÍ KLEC ROKU
 
Klece voliery arrow Jak si vybrat klec
Tisk

Klece a voliéry Kings Cages - to nejlepší pro Vaše papoušky

Správný výběr klece pro Vašeho papouška je velmi důležitý - zamyslete se kolik času stráví Váš papoušek v kleci ( v noci, když jste v práci, nemáte čas atd.). Proto je velmi důležité, aby se cítil v kleci komfortně, ale hlavně aby byla bezpečná (jak z hlediska zdravotní nezávadnosti, tak i z hlediska bezpečnosti a předcházení možného úrazu). Na druhé straně je fakt, že se jedná o největší investici po pořízení papouška a proto se vyplatí výběru klece věnovat dostatek času a neorientovat se pouze podle ceny.

1) Bezpečnost je nejdůležitější kriterium, ze kterého bychom měli vycházet. Zranění může být nejrůzněší od malých odřenin pařátů až po udušení, popřípadě otrava toxickými látkami obsaženými nejčastěji v barvě klece. Bezpečné klece a voliéry by měly splňovat následující podmínky:

- nejprve se zajímejte o původ klece (kde byla vyrobena) - jedná se o velmi důležité kriterium, neboť u čínských klecí nelze zaručit zdravotní nezávadnost. Každý jistě slyšel o aférách se závadnými hračkami pro děti, krmením pro psy atd. Zdravotní nezávadnost nelze zaručit, protože v Číně neexistuje účinný způsob hlídání zdravotní nezávadnosti jednotlivých výrobních postupů. A tak se na čínském trhu mohou objevit např. barvy s obsahen toxických látek a výrobce nikdy neví co nakoupí. Pravidelné testy na nezávadnost nelze provádět u všech výrobků, z tohoto důvodu nelze zaručit u čínských výrobků nezávadnost. V Evropě je situace jiná, jelikož existuje účinný způsob řízení jakosti ISO, není možné, aby se na trh dostaly komponenty  zdravotně závadné. Dnes již lidé často toto kriterium berou v úvahu a proto někteří prodejci čínských klecí používají reklamní triky typu : klece s německými atesty , německé klece apod. V současné době se sériově vyrábějí klece pouze v asijských zemích a v naší firmě. Přítomnost toxických látek se nemusí projevit ihned , ale časem papoušek bez zjevných důvodů chřadne a má nejrůznější problémy, jejichž původ nelze najít. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o zdravotní závadnosti Vaší klece lze si nechat vzorek otestovat a mít tak jistotu, že Vašemu papouškovi nic nehrozí (obraťte se na nás rádi Vám s atesty poradíme)

-materiál, ze kterého je vyrobena klec musí být zdravotně nezávadný a ošetřen zdravotně nezávadnou povrchovou úpravou. Zcela nevhodné je pozinkované pletivo, případně železný materiál bez dodatečné povrchové úpravy. Zinek i rez je pro papouška toxická a může způsobit i smrt. Vhodný materiál je želozo s povrchovou úpravou práškovou barvou, která má atesty na zdravotní nezávadnost - vyžadujte od svých prodejců nebo ideálně nerezový materiál (kvalitní nerezový materiál nepodléhá korozi - nekvalitní nerezový materiál může rezavět - jak poznat rozdíl naleznete zde "nerezové klece")

- konstrukce klece musí zabránit zranění papoušků. Ostré hrany mohou způsobit oděrky až pořezání, velké otvory mohou způsobit udušení (obr.1), Konstrukce klecí kdy se dráty vkládají do předvrtaných děr v jeklovém rámu způsobí, že do těchto děr se dostanou nečistoty a voda a dochází v těchto místech ke korozi, která je toxická (obr2). Rovněž konstrukce, kdy se do jeklových rámu přivaří rošty je nevhodná, neboť vznikají úzké štěrbiny, do kterých se může papoušek drápem zachytit a následně se zranit. Nejvhodnější je konstrukce, kdy jsou jednotlivé díly celosvařený komplet. (obr3)

                                                  Image      Image

               Obr1                                             Obr2                                             Obr3
        nebezpečné                               časem nebezpečné                               vhodné

2) Jak velkou klec , s jakými dráty a s jakou roztečí drátů
- Rozteč mezi dráty musí být maximálně tak velká, aby mezi dráty nestrčil papoušek hlavu (nesmí být schopen uvíznout hlavou mezi dráty)
- Síla drátu je dána velikostí papouška a jeho sílou v zobáku. Např pro Žaka je dostatečný průměr drátu 4mm, ale pro Aru nebo Kakadu je nutný průměr drátu 6mm. Pokud nedodržíte minimální tloušťku drátu, může se stát, že se klec znčí velmi brzy a nebo v horším případě sprohýbáním drátu se vytvoří nebezpečné zóny , ve kterých se může papoušek zachytit a ublížit si.  Samozřejmě klece s menším průměrem drátu jsou levnější, ale nepodceňujte toto pravidlo.
- Velikost klece je dána jednak druhem papouška a jednak možnostmi prostorovými a finančními. Obecně platí, že větší klec je vždy lepší. Minimální velikost je však taková, aby si papoušek mohl pohodlně roztáhnout a protřepat obě křídla najednou.
- vyberte si takovou klec, která má horizontální i vertikální mříže, neboť většina papoušků ráda šplhá čímž se zabaví a zároveň si tím procvičuje svaly.

3)  Snadná údržba
- je nutné, aby na kleci nebyla místa špatně dostupná, která se nedají vyčistit
- mezera mezi roštem a šuplíkem by měla být dostatečná, aby papoušek přes rošt nedosáhl na noviny, které se většinou umisťují na dno šuplete. V opačném případě je schopen znečistit celé okolí - je to pro něj zábava a také může sníst staré znčistěné krmení a pod.
- počet krmících misek - čím více tím lépe - můžete poskytnout najednou více druhů krmení.
Tyto misky se dají také dokoupit a upevnit do klece, ale jejich plnění a čistění již není tak komfortní.
- klec by měla být opatřena lapačem nečistot (většinou plechové límce kolem klece) - výrazně se tím snižuje znečistění okolí.
- barvu klece většinou vybíráme podle interiéru a barvy papouška, ale je samozřejmé, že tmavší klec s tepanou barvou se lépe udržuje, než čitě bílá klec.
- rošt i šuple musí být vyjímatelné bez otvírání klee - toto Vám výrazňe usnadňuje údržbu klece.

4) Konstrukce klece
- Hlavní dveře musí být dostatečně velké, aby jste mohli snadno papouška vyjmout
- zámek hlavních dveří musí být pro papouška nemožné otevřít - velmi důležité a né vždy to bývá splněno. Papoušci jsou velmi inteligentní a odpozorováním jsou schopni nevhodné zámky otevřít.
- Klec vždy vybavte dostatkem různorodých hraček, aby se papoušek zabavil, měl dostatek inpirace, mohl si hrát a být aktivní. Současně odvádíte jeho pozornost od  okusávání barvy klece.
- Je důležité, aby papoušek měl i mimo klec svůj koutek k hraní. K tomu účelu jsou nabízeny stojany jak v železném, nerezovém i dřevěném provedení. Zvlášť dřevěné stojany jsou velmi dekorativní a současně přírodní.

 
NOVINKA V SORTIMENTU
pluck_no_more.jpg
Akce Slevy
K1681 - závěs z kávovníku s hračkami M-L
K1681 - závěs z kávovníku s hračkami M-L
440 Kč (s DPH)
DPH: 21%


SPT4L - brusná hračka L - AKCE
SPT4L - brusná hračka L - AKCE
520 Kč (s DPH)
DPH: 21%


AKCE - M878 stojan z kávovníku - stolní
AKCE - M878 stojan z kávovníku - stolní
1 900 Kč (s DPH)
DPH: 21%


AKCE - P1800 - držák na tyčinky
AKCE - P1800 - držák na tyčinky
290 Kč (s DPH)
DPH: 21%


Olejomalba - obraz č.14 AKCE
Olejomalba - obraz č.14 AKCE
7 600 Kč (s DPH)
DPH: 21%


K1032 - kruh M-L s hračkou
K1032 - kruh M-L s hračkou
190 Kč (s DPH)
DPH: 21%


© 2024 Klece pro papoušky Kings Cages
KLECE KINGS CAGES made in CZ
Klece pro papoušky TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN
EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
A MINISTERSTVEM PRUMYSLU CR